Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat to bowiem bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej:  nauczycieli i uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec danego człowieka.

Wolontariat w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2016/2017.  We wrześniu p. J. Szczygieł sporządziła regulamin wyboru do Samorządu Szkoły i przeprowadziła wybory. W tym samym miesiącu został dokonany nabór uczniów do Wolontariatu w naszej szkole.

W ramach tej działalności były przeprowadzone akcje:

1. Rozprowadzanie kartek świątecznych i zakładek do książek- organizacji charytatywnej „Stowarzyszenie Sursum Corda”

2. W miesiącu październiku uczniowie posprzątali wraz z opiekunem p. J. Szczygieł przy Pomniku Bartosza Głowackiego i Krzyżu Krożańskim w Gdowie. W tych miejscach złożyli kwiaty i zaświecili znicze.

3. Przeprowadzona też została akcja Madagaskar – pomoc misjonarzom i dzieciom z Afryki.

4. W grudniu uczniowie Wolontariatu pomagały w rozdawania prezentów uczniom w ramach zabawy „Mikołaj w naszej szkole”

5. W styczniu na lekcjach przeprowadzonych przez p. J. Szczygieł została rozpropagowana akcja „Pomoc Patrykowi”. Uczniowie w klasach wraz z wychowawcami zbierali pieniądze na operację dla Patryka.

6. W „tłusty czwartek” w naszej szkole uczniowie prowadzili sprzedaż pączków w ramach pomocy „ Pączek dla Afryki” pod opieką p. J. Szczygieł, która pozyskała sponsorów – ofiarodawców pączków. Uzyskane środki ze sprzedaży pączków zasiliły konto Ojców Kapucynów, którzy pomagają Afryce.

Członkowie wolontariatu
Patrycja    Wójcik          kl. VI b
Paulina     Wójcik          kl. VI b
Kaja          Chwajoł        kl. VI b
Amelia      Mulik            kl. VI b
Wiktoria    Ślusarczyk   kl. VI b
Michał       Wróbel         kl. VI b
Gabriela    Piech           kl. VI a
Klaudia     Śliwińska      kl. Via
Julia          Pajor            kl. VI a
Aneta        Tokarz         kl. VI a
Krzysztof   Gerlach       kl. VI a
Maria         Chyba         kl. VI a
Milena       Konieczny    kl. VI a
Gabriela    Cygan          kl. VI a
Mateusz    Gaca            kl. VI a
Filip           Janik            kl. VI a
Kamil        Kucharski     kl. VI a
Martyna    Niewiarowka kl. VI a

Opiekun wolontariatu:  P. Jolanta Szczygieł

„Wyślij pączka do Afryki”

2017-03-01

W Tłusty Czwartek 23 lutego 2017 r.  uczniowie nasze szkoły bardzo aktywnie poparli akcję Wolontariatu  „Wyślij pączka do Afryki”, organizowaną rok rocznie  przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa. W ten sposób zbierane są fundusze na realizacje projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce.

Czytaj więcej o: „Wyślij pączka do Afryki”