WYCIECZKA KLAS IV DO KRAKOWA

Wycieczka klas IV do Krakowa – Śladami Jana Kantego po Krakowie

W ramach przygotowań do Święta Patrona Naszej Szkoły czwartoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami p. Jolantą Szczygieł, p. Moniką Grzesiak oraz p. Barbarą Wilkońską 11 października 2013 r. pojechali do Krakowa – miasta, z którym św. Jan z Kęt był bardzo związany. Dzieci zwiedziły piękną Kolegiatę św. Anny, w której znajduje się grób Jana Kantego. Z uwagą słuchały też o tym, że najważniejsze w życiu świętego były miłość i miłosierdzie okazywane bliźniemu znajdującemu się w potrzebie.

Collegium Maius to kolejne miejsce związane z biografią naszego patrona – tu pracował i mieszkał. Uczniowie mogli zobaczyć wiele sławnych osób związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim, między innymi także Jana Kantego, obserwując ich figury poruszające się na specjalnej platformie. Czwartoklasiści uczestniczyli także w specjalnych warsztatach "Z pergaminem i piórem – w warsztacie pisarza średniowiecznego". Sami mogli pisać używając gęsich piór i atramentu, w ten sposób przenosząc się do czasów, w których żył i wykładał Jan z Kęt. Wszyscy, pełni wrażeń, z poszerzonymi wiadomościami na temat wielkiego patrona naszej szkoły wrócili do domu. Jako pracę dodatkową uczniowie napisali piękne wypracowania z języka polskiego.