Wycieczka klas V – tych do Kopalni Soli w Wieliczce

22 marca 2013 r chętni uczniowie z klas V - tych podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby.

Uczniowie pokonali około 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Początek wędrówki zaczął się w Szybie Daniłowicza. To tutaj poznaliśmy swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowiedział nam o o historii i tajemnicach Kopalni, o rządzących nią siłach przyrody i ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Schodząc coraz niżej odwiedziliśmy niezwykłe miejsca i zobaczyliśmy wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze Młodzież poznała także legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. W połowie szlaku ujrzeliśmy dedykowaną jej cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Słuchając kompozycji Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior mogliśmy wpaść w zadumę.

Po tych wszystkich atrakcjach zmęczeni podziemną wędrówką na „świat” - jak to się mówi w kopalni- wywiozła nas górnicza winda.