Doświadczenia przyrodnicze

W ramach projektu "KIERUNEK  PRZYSZŁOŚĆ" uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, których głównym celem była nauka przez doświadczanie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich.

Głównym celem zajęć było poznawanie zjawisk przyrodniczych poprzez przeprowadzanie doświadczeń.

Dzieci chętnie wykonywały zadania samodzielnie co dało im możliwość rozwijania umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym i czytania ze zrozumieniem instrukcji.

Każde doświadczenie zakończone było wynikami i wnioskiem, które uczniowie próbowali sami formować.

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie realizowali działy dotyczące właściwości wody i powietrza, wykrywania substancji, procesów zachodzących w organizmach, magnetyzmu, światła, prądu elektrycznego.

Doświadczenia poszerzyły wiadomości zdobywane przez uczniów na lekcjach o czym świadczą wyniki testów przeprowadzonych na początku i na końcu zajęć.

Dzieci miały również możliwość rozwijania kreatywności logicznego myślenia oraz poznania technik pracy doświadczalnej.

Anonimowa skrzynka na sygnały