Warsztaty,, Cyberprzemoc oraz elementy integracji”

W maju i czerwcu odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV ,,Cyberprzemoc oraz    elementy integracji” prowadzone przez pedagoga z Poradni Psychologiczno -   Pedagogicznej w Wieliczce panią mgr Małgorzatę Woźniak.

Celem warsztatów   było bezpieczeństwo uczniów w sieci oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Zajęcia przybliżyły dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie internetu oraz uświadomiły im z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w wirtualnym świecie. Równie ważnym celem warsztatów była integracja zespołu klasowego, tak aby dzieci dobrze czuły się w swojej klasie i szkole. Uczniowie rozmawiali na temat zasad jakie powinni przestrzegać w klasie oraz jak nawiązać pozytywne relacje z rówieśnikami.    Prowadzone zajęcia integracyjne uczyły dzieci tolerancji i wrażliwości na problemy drugiego człowieka a także tego aby widzieć nie tylko siebie ale i innych ludzi wokół. Miały również korzystny wpływ na wzajemną komunikację i zrozumienie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa a także aktywność uczniów w klasie.

Pedagog Anna Warta

Anonimowa skrzynka na sygnały