JASEŁKA W SZKOLE - GLORIA IN EXECELSIS DEO 2018-2019

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jest to czas kiedy wszyscy starają się przeżyć go jak najlepiej. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, tradycyjnie jak co roku wystawiliśmy jasełka bożonarodzeniowe wwykonaniu dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Chrystusa i okoliczności towarzyszące temu wielkiemu wydarzeniu. Uczniowie wcielili się w role Świętej Rodziny, mieszkańców Betlejem, Trzech Króli, aniołów i pastuszków. Śpiewali kolędy, tańczyli krakowiaka i taniec żydowski, który przygotował z nimi Wojciech Domagała absolwent naszej szkoły.  Pierwszoklasistki, grając aniołki, zauroczyły wszystkich choreografią i wykonaniem tańca do  kolędy „ Cicha noc”. Oprawę muzyczną  jasełek wspomogła V-ce Dyrektor Szkoły pani Agata Nowak oraz pani Katarzyna Ciężarek. Jasełka przygotowali nauczyciele: Leokadia Kaleta, Teresa Wojas i  s. Janina Rokosz, a nad całością czuwał Dyrektor Szkoły pan Adam Kasprzyk. Duże wsparcie udzieliła nam Rada Rodziców Szkoły pod przewodnictwem pana Andrzeja Bugajskiego, która zasponsorowała nowe stroje teatralne dla dzieci i przygotowała dla wszystkich zebranych  słodki poczęstunek. Podziękowania kierujemy również indywidualnym  sponsorom panom Pawłowi Gadaczowi i Grzegorzowi Dudkowi za ofiarowanie choinek do dekoracji sceny.  Za szczególną życzliwość dziękujemy pani Marii Franiek, za uszycie potrzebnych nam  nowych strojów.  Oprawą plastyczną do jasełek zajęła się  pani Anna Słotwińska.

Ponadto ogromne wsparcie udzielili nam rodzice,  ofiarując przez wiele godzin swą pomoc przy montażu sceny, dekoracji sali gimnastycznej oraz jej porządkowaniu.

Podziękowania kierujemy również pod adresem Wójta Gminy Gdów pana Zbigniewa  Wojasa  za życzenia i ofiarowane wsparcie finansowe wycieczki szkolnej dla wszystkich dzieci występujących w jasełkach.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli  i zgromadzonych gości.  Zgromadzonym gościom i wszystkim za ich  zaangażowanie i serdeczność jeszcze raz  dziękujemy.

Autor: P. Leokadia Kaleta i P. Teresa Wojas